اکوسیستم جی کیوبی

دنیایی بر مدار نرم افزارهای آزاد.

اکوسیستم جی کیوبی،
یک چرخه اصلاح شده بر اساس دسترسی آزاد و برابر به منابع، در حوزه «آموزش» و «کار» است.

موسسین اکوسیستم جی کیوبی طی بیش از دو دهه فعالیت هنری حرفه ای در حوزه تولید محتوای CG در رسانه های سینما، تلویزیون و اینترنت، با دایره گسترده ای از سفارش دهندگان، تهیه کنندگان، هنرمندان و متخصصین فنی همکاری تنگاتنگ داشته اند، و طی این سالها نواقص کار و تولید در این عرصه را رصد کرده اند.

ساختارهای معیوب موجود که به صورت عمده از عدم تعریف رابطه منطقی و متعادل دو حوزه «آموزش» و «کار» منشا می گیرد، باعث شده بسیاری از هنر آموختگان و متخصصین با وجود پرداخت هزینه های متعدد(مادی و معنوی) آموزشی، هیچگاه در حوزه هنر و تخصص خود مشغول به کار نشوند.

از سویی تمرکز امکانات و منابع آموزشی و کاری در شهرهای بزرگ، باعث عدم دسترسی برابر و آزاد به آنها در سراسر ایران شده است.

این ساختارهای معیوب، دستاوردی جز ایجاد تبعیض و نابرابری و از بین رفتن استعدادها و هزینه ها نداشته، و علاوه بر کاهش کیفیت تولیدات(به خاطر نبود رقابت)، به شکل ناامیدکننده ای هیچ افق روشنی را نیز برای هنرآموختگان و متخصصین متصور نیست.

تاسیس این اکوسیستم با هدف ترمیم چرخه میان آموزش و اشتغال صورت گرفته است. اکوسیستم مجازی جی کیوبی، جهانی است که بر پایه همکاری سه جامعه «همکاران»، «مدرسین» و «هنرجویان» بنا شده است.

هر یک از این جوامع کوچکتر علاوه بر فعالیت در حوزه خود، خدماتی را به جامعه دیگر ارائه می دهد. علاوه بر اینکه یک فرد همزمان می تواند در چند جامعه عضویت داشته باشد؛ مدرس یک نرم افزار آزاد باشد، هنرجوی نرم افزار آزاد دیگری و همکار در یک حوزه تخصصی هنری و فنی.

در اکو سیستم جی کیوبی منافع همه شهروندان به هم گره خورده است.
آنلاین بودن اکوسیستم به کاربران این امکان را می دهد تا از سراسر ایران امکان دسترسی به منابع موجود را به صورت برابر داشته باشند.

موسسین جی کیوبی با داشتن تجربه همکاری با مجموعه بزرگی از سفارش دهندگان محصولات فرهنگی و هنری، از تمام توان خود برای استفاده از این پتانسیل در تحقق اهداف اکوسیستم استفاده خواهند کرد.

سفارش دهندگان ما

صفحات مربوط به اکوسیستم جی کیوبی در حال حاضر فقط در دسترس مدیران سایت می باشد. به زودی در فاز دوم راه اندازی سایت، این صفحات که شامل اطلاعات کامل عملکرد اکوسیستم است در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

تهیه کنندگان و دیگر سفارش دهندگان مستقل نیز می توانند، خود یکی از اعضای جامعه همکاران اکوسیستم باشند و از امکانات این بزرگترین استودیوی مجازی متشکل از هنرمندان و متخصصین سراسر ایران بهره ببرند.

اکوسیستم و مدرسه جی کیوبی می تواند شما را یاری کند. با جی کیوبی تماس بگیرید.

آخرین مطالب مرتبط اکوسیستم

محتوای سایت جی کیوبی بر اساس مجوزهای ثبت شده زیر در دسترس شما است

این مجوز به شما این امکان را می‌دهد که محتوای سایت را حتی از نظر تجاری، توزیع، ریمیکس، تطبیق و توسعه دهید، البته تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید.

این مجوز به شما این امکان را می دهد که حتی برای مقاصد تجاری محتوای سایت را بازسازی کنید، تطبیق دهید، و بر اساس آنها محصول دیگری بسازید،البته تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید و محتوای جدید خود را تحت شرایط همین مجوز منتشر کنید. 

این مجوز به شما این امکان را می دهد که از محتوای سایت برای هر هدفی، از جمله تجاری استفاده کنید. با این حال، نمی توانید آن را با دیگران به صورت اقتباس شده به اشتراک بگذارید و باید اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید.

این مجوز به شما اجازه می‌دهد که محتوای سایت را به‌صورت غیرتجاری ریمیکس کنید، تطبیق دهید و بر اساس آن محصول دیگری بسازید. آثار جدید شما باید جی کیوبی را تأیید کند و غیرتجاری باشد. شما مجبور نیستند آثار مشتق خود را با همان شرایط مجوز اولیه نشر دهید.

این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی می دهید و محصول جدید خود را تحت همین مجوز انتشار دهید و محتوای سایت را به‌صورت غیرتجاری بازسازی، انطباق و توسعه دهید.

این مجوز فقط به شما اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را دانلود کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید، تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید، اما نمی‌توانند به هیچ وجه آنها را تغییر دهید یا از آنها به صورت تجاری استفاده کنید.

محتوای مورد نظر به طور کامل در مالکیت عمومی قرار دارد. نیاز به ذکر منبع نمی باشد، «هیچ حقوقی محفوظ نیست» و استفاده محتوا برای هر هدفی آزاد است.