دوره آموزشی Domino Run

یک ماجراجویی موشن گرافیکی، در سراسر سرزمین بلندر.

در این دوره آموزشی ۱۲ قسمتی رایگان، مراحل ساخت یک صحنه ریزش دومینو را به صورت کامل در نرم افزار بلندر پیش می بریم.

این مراحل از مدل سازی آغاز، و پس از طی مراحل بافت گذاری، چیدمان صحنه، دوربین گذاری، رندرینگ، ترکیب تصاویر و کامپوزیت، با مرحله تدوین و صداگذاری به پایان میرسد.

جذابیت این دوره برای شخص من این است که از بخش های کمتر آموزش داده شده بلندر در آن استفاده کرده ام، و تمام مراحل را فقط و فقط در داخل بلندر انجام و آموزش داده ام.

تیزر دوره آموزشی Domino Run

در مراحل چیدمان دومینو ها از امکانات جدید جئومتری نودز استفاده شده که طی آن با مفاهیم جئومتری نودز آشنا خواهیم شد و خواهیم دید که این امکان به نظر پیچیده، به سادگی قابل درک و به کارگیری است.

برای ریزش دومینوها از امکان شبیه سازی فیزیک در بلندر استفاده شده، و در طول آموزش شما بیشتر با این امکان قدرتمند در بلندر آشنا خواهید شد.

این دوره اولین دوره منتشر شده در قالب محتوای آموزشی مدرسه سایت جی کیوبی می باشد.

توجه:
تصمیم داشتم توضیحات مقدماتی دوره را به صورت یک ویدیوی مستقل و به عنوان اولین ویدیوی دوره منتشر کنم، اما برای صرفه جویی در وقت شما و امکانی که تاسیس سایت در اختیارم قرار داد توضیحات را در اینجا به صورت مکتوب درج می کنم.

۱- برای اینکه بتوانید همانند من در ویوپورت حرکت کنید و یا با دابل کلیک لوپ ها را انتخاب کنید، نیاز به انجام تنظیمات ساده ای در شورت کی‌های بلندر دارید، که برای آموزش نحوه انجام آن ویدیویی در دوره های قبل منتشر شده.
برای دیدن این ویدیو اینجا کلیک کنید

۲- به دلیل سرعت توسعه بخش جئومتری نودز و تغییرات مکرر این بخش، ممکن است بعضی از نودهای استفاده شده در آموزش، در نسخه فعلی شما نباشد. برای دریافت نسخه بلندر سازگار با این آموزش از لینک های زیر استفاده کنید.
نسخه سازگار ویندوز
نسخه سازگار مک

لینک دریافت پروژه مدل ساخته شده مهره های دومینو و عکس های رفرنس

توجه: اگر قادر به دیدن ویدیوهای این صفحه نیستید، باید وی پی ان خود را خاموش کرده و دوباره صفحه را فراخوانی کنید.

قسمت دوم: مدل سازی مهره های دومینو(بخش اول).

قسمت سوم: مدل سازی مهره های دومینو(بخش دوم).

قسمت چهارم: چیدمان مهره های دومینو با GEOMETRY NODES.

قسمت پنجم: ریختن مهره ها با استفاده از امکان شبیه سازی فیزیک.

قسمت ششم: یو وی مپ و تکسچر کردن مهره ها.

قسمت هفتم: چیدمان صحنه و دوربین گذاری(بخش اول).

قسمت هشتم: چیدمان صحنه و دوربین گذاری(بخش دوم).

قسمت نهم: رندرینگ و تهیه خروجی اولیه.

قسمت دهم: کامپوزیت و افزودن افکت های تصویری.

قسمت یازدهم: تدوین، صداگذاری و تهیه خروجی نهایی.

برای تماشای دو قسمت آخر باید عضو سایت باشید.

عضو جی کیوبی شوید

نمایش ادامه محتوای این بخش برای اعضا مقدور است. لطفن کمی وقت بگذارید و برای تعامل بیشتر با جی کیوبی از قسمت ورود یا ثبت نام به صورت رایگان عضو سایت شوید. اگر عضو سایت هستید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

Creative Commons License

مجوز کلیه محتوای این صفحه ثبت شده است. برای بررسی به لینک «مجوزهای استفاده از محتوای سایت» در انتهای صفحه مراجعه کنید.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License

مطالب این صفحه چقدر برای شما سودمند بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۹ رای

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

جی کیوبی را دنبال کنید

دیگر مطالب

محتوای سایت جی کیوبی بر اساس مجوزهای ثبت شده زیر در دسترس شما است

این مجوز به شما این امکان را می‌دهد که محتوای سایت را حتی از نظر تجاری، توزیع، ریمیکس، تطبیق و توسعه دهید، البته تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید.

این مجوز به شما این امکان را می دهد که حتی برای مقاصد تجاری محتوای سایت را بازسازی کنید، تطبیق دهید، و بر اساس آنها محصول دیگری بسازید،البته تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید و محتوای جدید خود را تحت شرایط همین مجوز منتشر کنید. 

این مجوز به شما این امکان را می دهد که از محتوای سایت برای هر هدفی، از جمله تجاری استفاده کنید. با این حال، نمی توانید آن را با دیگران به صورت اقتباس شده به اشتراک بگذارید و باید اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید.

این مجوز به شما اجازه می‌دهد که محتوای سایت را به‌صورت غیرتجاری ریمیکس کنید، تطبیق دهید و بر اساس آن محصول دیگری بسازید. آثار جدید شما باید جی کیوبی را تأیید کند و غیرتجاری باشد. شما مجبور نیستند آثار مشتق خود را با همان شرایط مجوز اولیه نشر دهید.

این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی می دهید و محصول جدید خود را تحت همین مجوز انتشار دهید و محتوای سایت را به‌صورت غیرتجاری بازسازی، انطباق و توسعه دهید.

این مجوز فقط به شما اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را دانلود کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید، تا زمانی که اعتبار اصلی را به جی کیوبی بدهید، اما نمی‌توانند به هیچ وجه آنها را تغییر دهید یا از آنها به صورت تجاری استفاده کنید.

محتوای مورد نظر به طور کامل در مالکیت عمومی قرار دارد. نیاز به ذکر منبع نمی باشد، «هیچ حقوقی محفوظ نیست» و استفاده محتوا برای هر هدفی آزاد است.